Αήττητος πρωταθλητής στον όμιλο Βορρά της Α2 ο Απόλλωνας Καλαμαριάς

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι ο Απόλλωνας Καλαμαριάς επικράτησε με 48-49 στο Νέο Ρύσιο της τοπικής Αναγέννησης και κατέκτησε αήττητος το πρωτάθλημα του ομίλου Βορρά της Α2 γυναικών, ανεβαίνοντας πανηγυρικά στην Α1. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην πρώτη περίοδο, όμως ο Απόλλωνας με την είσοδο της Γιαννοπούλου στο δεύτερο δεκάλεπτο γύρισε το παιχνίδι. Η έμπειρη παίκτρια σημείωσε τους 10 από τους 19 πόντους που πέτυχε η ομάδα της. Στο τέλος της τρίτης περιόδου το σκορ ήταν 36-36, όμως ο Απόλλωνας έκανε σερί 6-0. Το τελικό σκορ διαμρφώθηκε με δύο βολές της Κωσταρά μετά από αμφισβητούμενο φάουλ περίπου τέσσερα δευτερόλεπτα πριν το τέλος.

Δεκάλεπτα: 20-15, 28-34, 36-42, 48-49
Διαιτητές: Κατσιάνης-Δαμίγος
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ(Διαβολεμένου): Μαραγκού 2, Πυλαρινού 2, Γιαννάτση 8(2), Μούρτου 7, Κυζιρίδου, Μύρβαλη 11(1), Ταυροπούλου 3(1), Αβραμίδου 2, Ρούσου 7, Κατωπόδη 6.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γαρέφης): Θεοδωρίδου, Κωσταρά 4, Γιαννοπούλου 13, Καλαντίδου 2, Νικολαϊδου 8, Βασιλειάδου, Ψυχογιού 10(2), Ταμουτσέλη 12.