Πήρε το ντέρμπι ο ΓΣ Μενεμένης

Μεγάλη επιτυχία για τον ΓΣ Μενεμένης που επικράτησε του αήττητου μέχρι τώρα Θερμαϊκού Θέρμης με 45-42. Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με οκτώ πόντους λίγο πριν το τέλος της δεύτερης περιόδου, όμως στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν συνεχώς το προβάδισμα.

Η νίκη αφιερώνεται στην Παυλίδου που κτύπησε στη γάμπα στο τρίτο δεκάλεπτο.  Από την μεριά της η Θέρμη έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία και ιδιαίτερα από τον δεύτερο διαιτητή, καθώς όπως δηλώνουν εκτός από τα άλλα τραυματίστηκαν η Αμπατζίδου και η Τσαλοπούλου στο κεφάλι και μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο.
Δεκάλεπτα: 15-11, 23-27, 33-28, 45-42
Διαιτητές: Πράττος-Μιμικόπουλος
ΓΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ (Σάββας): Δεληγιάννη 11, Παυλίδου 9, Κουζάλη, Καρακίτσου 4, Ιακωβίδου, Διαμαντοπούλου, Τζιβελεκίδου 5, Ντουγιουτζή 7, Πρωτογέρου 2, Λαμπρινίδου, Ούτσιου 7.
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ (Βαχαροπούλου): Γεωργιάδου 4, Τσαλοπούλου 10(2), Κζιρίδου 3, Αμπατζίδου 4, Ιγνατίου 5, Κάνουλα 12(2), Μπανταλάκη, Κουζιόρτου, Κουτκουδάκη, Μισόπαππα, Καζάζη, Ανταβαλή 4.