Πάλεψε στα ίσα ο Παναθλητικός στην Κω

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Παναθλητικός  που ήταν συνέχεια κοντά στο σκορ και ηττήθηκε στις λεπτομέρειες στην Κω από τον Ιπποκράτη με 78-72.

Η 19χρονη Γούναρη που πέτυχε 17 πόντους ήταν η καλύτερη παίκτρια των νικητριών παρότι στο φινάλε μέτρησε η εμπειρία των υπολοίπων αθλητριών τους. Ο Ιπποκράτης δεν είχε την Κασάπογλου, ενώ και η Κεχαγιά έπαιξε με… ένα πόδι λόγω τραυματισμού στον τετρακέφαλο, ωστόσο ήταν εκείνη που ουσιαστικά έκρινε το ματς με το γκολ-φάουλ που έβαλε ένα λεπτό πριν από τη λήξη και με το σκορ στο 72-72.
Δεκάλεπτα: 22-20, 40-37, 60-57, 78-72
Διαιτητές: Γιακείμη- Πολυχρόνης
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Χελιώτη 16(1), Καλυμνιοναρή, Πατμίου, Γούναρη 17(3), Κεχαγιά 14, Σβύνου, Σαράγια, Δρεττάκη, Γιαννακοπούλου 1, Κουφογιάννη 13(1), Καλντγουελ 17.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα, Αναστασιάδου 2, Καζαντζίδου 22(2), Τόσκα 6, Τσαμπούρη 11(3), Κωστανάκη, Ταρπάγκου 2, Γαϊτάνη 2, Κουλουμπή 2, Γκιμπς 25.