Πέρασαν από την Καλαμαριά οι έφηβοι του Αριστοτελείου

Το Αριστοτέλειο πέρασε νικηφόρα από το ΔΑΚ Καλαμαριάς κερδίζοντας την Αρετσού με 51-58 για το εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ.

Η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε την νίκη έχοντας καλή αμυντική και επιθετική συμπεριφορά μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο. Στα υπόλοιπα τρία έπαιξε άμυνα μόνο δύο λεπτά πριν από το τέλος της τέταρτης περιόδου  που τους έδωσε και το νικηφόρο  αποτέλεσμα.
Δεκάλεπτα: 7-20, 19-33, 39-42, 51-57
Διαιτητές: Κουτσουμάρης-Λουλουδιάδης
ΑΡΕΤΣΟΥ (Γκογκάκης-Πετρόπουλος): Μπαλτσαβιάς 2, Κωνσταντινίδης 7, Μωυσιάδης 16, Αρμένογλου 16(2), Χατζηαντωνίου 3, Μιχαηλίδης 5(1), Ανδριώτης, Ντόβας, Δαφνάκης 2, Ψαρράς, Κυρκούσης.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ  (Αστεριάδης): Χρυσοστομίδης 2, Αποστολίδης 9(2), Τεζαψίδης 2,  Θεοφιλίδης, Καμπάνης, Χατζηαποστόλου 2, Λαγός 12, Κουζούδης 3(1), Νικολαϊδης 4,  Καραμανίδης 8, Μακριδάκης  4, Μποτζακάκης  12.