Ήττα στον πόντο ύστερα από παράταση στον Βύρωνα για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-«Σφαγή» καταγγέλλουν οι Θεσσαλονικιές

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι ο Αθηναϊκός επικράτησε με 73-72 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου μετά από παράταση. Ωστόσο η ομάδα της Θεσσαλονίκης έχει φρικτά παράπονα από την διαιτησία.

Όπως καταγγέλλουν οι υπεύθυνοι του συλλόγου, στο δεύτερο λεπτό τους δόθηκε τεχνική ποινή χωρίς κανένα λόγο, ενώ το γκολ-φάουλ που σημείωσαν στο τέλος του αγώνα και το οποίο θα τους έδινε τη νίκη θεωρήθηκε εκπρόθεσμο. Η Αναγέννηση κατέθεσε ένσταση για την τελευταία φάση.
Δεκάλεπτα: 15-16, 34-32, 50-43, 60-60 (κ.α), 73-72
Διαιτητές: Μάλαμας-Γιαννακουδάκης
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σαμαντούρα): Λουκάτου, Κωστάκη 19 (1), Μαγαλιού 6, Βλάνη 14 (4), Παντέλη 2, Χριστινάκη 14, Ιωαννίδου, Ντέλβα 17, Χρονοπούλου, Σταμάτη, Αλεξανδρή 1.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Καφαντάρη): Μαραγκού, Παπαβασιλείου, Γράψα, Μούρτου 2, Σταυρίδου 11 (2), Βασιλειάδου 10 (1), Μούλη 11, Σκιαδοπούλου 18, Λόγκαν 20.