Νίκη ανόδου για την Λευκάδα

Με απίστευτη απόδοση στην επανάληψη και επιμέρους σκορ 9-33 (!!!) η Νίκη Λευκάδας επικράτησε με 43-56 της Ολύμπια στη Λάρισα και έκανε ένα αποφασιστικό βήμα για την άνοδο καθώς παρέμεινε αήττητη και ξέφυγε τρεις βαθμούς από την αντίπαλό της.

Οι νικήτριες που θέλανε πολύ τη νίκη, στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν όπως ήθελαν οι προπονητές τους και «εγκλώβισαν» τα ατού των γηπεδούχων με μία φοβερή άμυνα ζώνης που τους έδωσε τη μεγάλη επιτυχία.
Δεκάλεπτα: 20-11, 34-23, 41-40, 43-56
Διαιτητές: Αγραφιώτης-Κουκουλεκίδης
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα 4, Καψωκόλη 2, Σουλιώτη,  Σπυροπούλου 3(1), Χαβαλέ 14(1), Κουτσουνούρη 16, Καλλίδη 4, Ντριστέλα.
ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας-Βαφειάς): Χαιριστανίδου 12, Κρητικού 3(1), Αργυρού 2, Τζίμπο, Κανταρά 6, Μπαλλά, Ψυχογιού 21(1), Μοσχοπούλου 12(1).