Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του Πιερικού
Αρχέλαου επικράτησαν με 66-60 του Πρωτέα Γρεβενών και λογικά θα είναι η ομάδα
που θα δώσει το παρών στο Πανελλήνιο της Πάτρας. Στο άλλο παιχνίδι οι Ικαροι
Σερρών δεν είχαν πρόβλημα με τα Μουδανιά καθώς κέρδισαν με 60-31.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ
ΑΡΧΕΛΑΟΣ 66
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 60
Δεκάλεπτα: 18-5,
38-28, 54-48, 66-60
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Αγραφιώτης
Ι.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ
ΑΡΧΕΛΑΟΣ(Χατζηιωάννου): Μουρίκας, Σουκαράς 2, Παρμακτσίδης 22(2), Ταρενίδης
1, Τσιλιγγαρίδης 12, Ζησόπουλος 14, Βαβατσιούλας 15(4).
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
(Χασιώτης): Ζήμπρας 3(1), Κλωναράς 22(2), Μπαρτζώκας 14(1), Βαγγέλη 3(1),
Μαρκόπουλος 11, Δαδαλής, Ασλανίδης 7, Πενλίδης.
ΠΟ ΝΕΩΝ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ 31
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 60
Δεκάλεπτα: 6-11,
12-37, 26-47, 31-60
Διαιτητές: Καρκαλέτσης-Τζιοπάνος
Γ.
ΠΟ ΝΕΩΝ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
(Παναγιωτόπουλος): Νάστος 2, Βάρβαρος 2, Βλογιάρης 4, Νουλίκας, Κοκκίνης,
Χατζηγιοβάνης 4, Καμπούρης 2, Γιανναρίδης, Παπουτσής 9, Σούρλας, Παπαγιάννης 4,
Κουτσάκης 4.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ
(Χρυσανθίδης): Πισπιλής 2, Γρίψιος 1, Τσιαπκώλης 5(1), Ζλάτκος 2, Κάτος 4,
Δημητρακάς 11(1), Φραγκούλης 19(4), Βουρλίδας 7, Δούκας 7, Τοπάλης, Γκουτίδης 2.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 210-178
6
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 196-143
5
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
107-130 3
Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΑ 85-115 2
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
104-136 2
*Τα Νέα Μουδανιά, ο Σπάρτακος Λάρισας και ο Πρωτέας
Γρεβενών έκαναν το ρεπό τους
ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
13.30 Πρωτέας
Γρεβενών – ΠΟ Ν. Μουδανιών
15.15 Ικαροι
Σερρών – Σπάρτακος Λάρισας
Ζευγάρωσε τις νίκες
ο Εργοτέλης
Ο Εργοτέλης στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Γ' Ομίλου
για τη Β' Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων, νίκησε και τον Διαγόρα
(81-50) και πλέον βρίσκεται ένα βήμα πριν την πρόκριση στην τελική φάση. Στον
άλλο αγώνα της ημέρας η Έξω Παναγίτσα επικράτησε άνετα με 80-42 του Αίολου
Μυτιλήνης.
Έξω Παναγίτσα-
Αίολος Μυτιλήνης 80-42
Δεκάλεπτα:
26-12, 51-19, 63-26, 80-42
Διαιτητές:
Γρίβα-Τσάτσης
Έξω Παναγίτσα
(Μιχαήλ): Κιακής 7, Μπαρμπούρης 3, Καραγιάννης Ν. 3, Τσάλλας 4, Καρυστινός
6, Καψάλος Σ. 12, Μιχαήλ 2, Τσάκος 18, Καψάλος Μ. 10(2), Χοτζάζι 8, Σμπρίνης 3.
Αίολος Μυτιλήνης
(Στανίκος): Κομνηνός 6(2), Κοκιούσης, Τσαχιρίδης, Τεντολούρης, Μισαηλίδης
18(1), Λούκος 8(2), Χασαπάκης 1, Γιαννίκος, Φωτσινός, Συνοδινός , Αλεξίου 4,
Πλακωτάρης 5.
Εργοτέλης-Διαγόρας
Ρόδου 81-50
Δεκάλεπτα:
16-12, 36-22, 59-35, 81-50
Διαιτητές:
Ουσταμπασίδης-Λαζαρίδης
Εργοτέλης
(Καρκανάκης): Αθαναηλίδης 15(1),
Μανουσάκης, Μαχαιριανάκης 27(4), Νησωτάκης 2, Μέτα, Μάρης 3(1), Χασάπης 11(1),
Βαρβεράκης, Καλλέργης 2, Καβαλαράκης 13(1), Μανιάδης 4, Μαρκογιαννάκης 4.
Διαγόρας Ρόδου
(Τσακίρης): Τσακίρης Δ. 12(3), Σαβόλε 7(1), Μαλατέστας 7(1), Στεφανάκης 4,
Σάρρας 5(1), Κουλουμπράκης, Πίτσης, Ράμος 11, Παληγιάννης 4
H βαθμολογία
1. Εργοτέλης 2-0
4
2. Διαγόρας Ρόδου 1-1
3
3.Έξω Παναγίτσα 1-1
3
4.Αίολος Μυτιλήνης 0-2
2
Το αυριανό
πρόγραμμα
14.00 Διαγόρας Ρόδου-Έξω Παναγίτσα
16.00 Αίολος Μυτιλήνης-Εργοτέλης
0 Σχόλια