Πήραν το ντέρμπι οι έφηβοι του ΠΑΟΚ

Την δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα πέτυχαν οι έφηβοι καθώς επικράτησαν δύσκολα του Μαντουλίδη με 63-57 στο παιχνίδι που διεξήχθη στο ΠΑΟΚ Sports Arena.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου που ολοκληρώθηκε με 28-33. Στο δεύτερο ημίχρονο ο «Δικέφαλος» βελτίωσε την άμυνα του και με επιθετική αιχμή τον Κώστα Καμπουρίδη επικράτησε με 63-57.

Δεκάλεπτα: 8-18, 28-33, 47-45, 63-57
Διαιτητές: Δαμίγος-Αγραφιώτης Ι.
ΠΑΟΚ(Ζαφειρούδης): Νικολαϊδης, Γιανναράς 2, Παλιαχάνης 6, Λαζαρίδης 7(1), Βλαγκόγιας 5, Μπέσσας 1, Καραγιώργος 11, Καμπουρίδης 19, Ιατρίδης 2, Ζαμπάκης 2, Κούρογλου 8(1)
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ(Καραμανώλης): Γεωργίου 24(5), Φόρογλου 8(1), Γκαβέζος 9(1), Γεωργιάδης, Τσιριλάκης 2, Κουτουξίδης 10(1), Τζιοβάρας, Τσανακτσίδης, Γάκης, Πυδαράκης.