Παιχνίδια για την Β΄ και την Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και
για την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές
κατηγορίες που είναι το εξής:
Β’ Εθνική Ανδρών
1ος Όμιλος
Ζωγράφου 17.00 Ζωγράφου-Πανελευσιανιακός
Μπίκας-Αποστολίδης Β. (Κορασίδης)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΕ Ν.
Κηφισιάς Μπούκας-Χρηστίδης Ηλ. (Τεφτίκης)
Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-ΚΑΠ
Διμπινούδης-Ορφανός Ι. (Δούκας)
Απόλλωνα 17.00 Απόλλων Σμύρνης-Πανερυθραϊκός
Τσαχάκης-Γρίβα (Ζερδεβάς)
Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Ιωνικός Νίκαιας
Ζακεστίδης-Μηλαπίδης (Ζώης)
ΕΑΚ Παπάγου 17.00 Παπάγου-Περιστέρι Θεονάς-Μαγγουνής
(Παλάτος)
Στρέφη 17.00 Τρίτων-Μαρούσι Πόντας-Μαραμής
(Σταματόπουλος)
ΚΓ «Γ. Παπασιδέρης» 16.30 Κορωπί-Εργοτέλης
Ρίζος-Τσακαλογιάννης (Κουλούρης)
2ος Όμιλος
ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Αίας Ευόσμου
Παπαγερίδης-Μπακάλης (Σαμάλης)
ΚΓ «Δ. Διαμαντίδης» 17.00 Καστοριά-Ερμής Λαγκαδά
Ταρενίδης Στ.-Παπαδόπουλος Θεοφ. (Κηπουρίδης)
Αγιάς Λάρισας 17.00 Ερμής Αγιάς-Ανατόλια
Τσιαπλής-Κατωτικίδης (Μπεκιάρης)
ΔΑΚ Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-ΧΑΝΘ
Γιακείμη-Καρπάνος (Κωστής)
Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Αγρίνιο Τζιοπάνος Ν.-Ταρενίδης
Κ. (Σταμάτης)
ΔΑΚ Βικέλας 17.00 Φίλιππος Β.-Γέφυρα Γερακίνης-Καρακώστας
(Μελανίδης)
Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Ευρώπη Πευκοχωρίου Λόρτος-Τζίμα
(Δροσόπουλος)
ΚΓ «Χρ. Χριστοδούλου» 17.00 Ασπίς Ξ.-Πολύγυρος
Θεοδώρου-Σηταρίδης (Σαλικίδης)
Γ’ Εθνική Ανδρών
1ος Όμιλος (8η
αγωνιστική)
Πεύκης 17.00 Πεύκη-Κόρινθος Σταθόπουλος-Μακρόπουλος
(Λημνιάτης)
Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Δάφνη Δαφνίου
Σπυρόπουλος-Κόλλιας (Δραμεσιώτης)
Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Καλαμάτα
Μπανασάκης-Χατζημάρκος (Πετρίδης Ν.)
Ερμιόνης 17.00 Ερμιόνη-Γλαύκος Φασόλης-Φραγγούλη
(Πετρόπουλος)
Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλλιθέας-Άρης Πετρούπολης
Στρέμπας-Καλογριάς (Αλετράς)
Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος-Κεραυνός Αιγίου
Ραχιώτης-Αναστασίου (Θεοδοσόπουλος)
Αχαΐας 17.00 Αχαγιά ’82-Πορφύρας Νάστος-Τσιμπούρης
(Ρόζης)
2ος Όμιλος (7η
αγωνιστική)
Αταλάντης 17.00 Λοκρός Αταλάντης-Προμηθέας Χαλ.
Κρεσταινίτης-Κανελλόπουλος (Κάλφα)
Θήρας 12.00 Σαντορίνη-Έσπερος Λαμίας
Σκαλτσής-Χριστοδουλάκης
Δ. Περιστεράκης 14.30 Πανναξιακός-Πόλις Καλλιθέας
Καμήτσος-Ελ Ανύ
Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-Άρης Νίκαιας Ντάνος-Λεκατσάς
(Ευαγγελινός)
Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρυοπ.-Κάδμος
Λογοθέτης-Ροδίτης (Φαλούκας)
Κω 17.00
Ιπποκράτης Κω-Πεντέλη Καλαϊτζάκης-Αργυρούδης
3ος Όμιλος (7η
αγωνιστική)
ΔΑΚ Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-Νικόπολη Πρεβ.
Παριανόπουλος-Τσουμαχίδης (Παπαδόπουλος Ν.)
ΔΑΚ Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης Φλ.-Ευκαρπία
Δημάδης-Σαρακενίδης (Πλεξίδας)
Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Διόσκουροι Κοζ. Τσιρτσιμάλης-Αγραφιώτης Γρ. (Μόρφη Γ.)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17.00 Βίκος Ζαγοροχ.-Εύαθλος Πολυκ.
Παζόλης-Λελούδας (Τζιμογιάννης)
ΔΑΚ Μελίκης 17.00 Μελίκη-Ιωάννινα Κέτουλας-Δολγύρας
(Κοντόζης)
ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 Ελίμεια-Πρωτέας Γρ.
Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου (Βόντζας)
Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Αιγινιακός Φουτζήλας-Σελεβός
(Κουσαϊτης)
4ος Όμιλος (7η
αγωνιστική)
Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός-Χαλκηδόνα
Γαζέτας-Αγραφιώτης Ιωαν. (Γκούμας)
ΔΑΚ Ποταμουδίων 18.00 Αστέρας Καβ.-Μαντουλίδης
Εκίζογλου-Λαδάς (Λιρίδης)
ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΓΑΣ Κομοτηνή-Ίκαροι Σερρών Κατρακάρης
–Ζαχαριάδης (Κουρτζελίδης)
Νεάπολης Θεσ. 18.00 Νεάπολης-Παναθλητικός
Τσοκόλης-Τζιοπάνος Γ. (Σακελλαρίου)
Διαβατών 18.00 Ιωνικός Ιωνίας-Ακτή Ζέφυρος ’02
Δαμίγος-Λουλουδιάδης (Παραλικίδης)
Ν. Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας Ν. Σκοπού-Αγ. Βαρβάρα Πεντ.
Παπαδόπουλος Χ.-Τσούλης (Γιαβρής)
Ν. Μουδανιών 18.00 Ν. Μουδανιά-ΜΓΣ Κομοτηνή
Γραικός-Μαλτέσιος (Θωμόπουλος)
Α1 γυναικών
ΔΑΚ Γλυφάδας 21.00 Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
Μαγκλογιάννης-Καλδίρης (Βιδάλης)
Εργάνης 13.00 Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας Καλογερόπουλος
Φ.-Τσολάκος (Παππάς)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 13.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΠΑΟΚ
Λουκαράκης-Κώτσου (Γολεγού)
ΔΑΚ Λευκάδας 15.00 Νίκη Λευκάδας-Πανιώνιος
Καρακάσης-Κουτσοδήμος (Κανελλόπουλος)
Αγ. Δημητρίου (Π) 13.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Παναθλητικός
Μακρής-Μαρίγλη (Δημητριάδης)
Αλεξάνδρειο 14.00 Άρης-Τερψιθέα Ντούρας-Ρούκας
(Αστρεινίδης)
Η βαθμολογία
1) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 10 462-261 201
2) ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 9 348-300 48
3) ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 9 335-332 3
4) ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 8 337-293 44
5) ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 8 346-329 17
6) ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 7 302-299 3
7) ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 7 330-330 0
8) ΠΑΟΚ 7 312-338 -26
9) ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 7 299-359 -60
10) ΑΡΗΣ 7 309-400 -91
11) ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ 6 283-341 -58
12) ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 5 303-384 6
Α2 γυναικών
1ος Όμιλος
Κοντόπευκου 19.15 Αγ. Παρασκευής-Φάρος Κερ.
Τσάτσης-Σιδέρης (Μπουρνάς)
Σπόρτιγκ 13.00 Σπόρτιγκ-Κυρίαρχοι Π. Κοκ.
Κοτσώνης-Δαβιδέλης (Παπαγιαννόπουλος)
Ρεθύμνου 12.00 Αρκάδι Ρεθύμνου-Ελευθερία Μοσχ.
Ασημακάκη-Λεκατσάς (Πετράκης)
Μελισσίων 14.30 Μελίσσια-Τρίπολης Χουγιάζος-Χαϊνά
(Πετράκης Μιχ.)
Α’ Κλ. Ηλιούπολης 12.00 Ηλιούπολις-Άρης Πετρούπολης
Πλιάκας-Αθανασόπουλος (Μίχα)
Η βαθμολογία
1) ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 12 360-265 95
2) ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 384-298 86
3) ΣΠΟΡΤΙΓΚ 10 338-312 26
4) ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 8 341-270 71
5) ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 8 278-248 30
6) ΜΕΛΙΣΣΙΑ 8 272-266 6
7) ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 8 274-288 -14
8) ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 7 322-263 59
9) ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 7 292-396 -104
10) ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ 7 261-408 -147
11) ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 5 231-339 -108
*Ο Φάρος Κερατσινίου, τα Μελίσσια, ο ΣΔΥ Τρίπολης, ο Αρης
Πετρούπολης, η Ελευθερία Μοσχάτου και ο ΓΣ Ηλιούπολης έκαναν το ρεπό τους.
2ος Όμιλος
ΕΑΚ Σταυρούπολης 13.30 Σταυρούπολη-Ασπίς 2001 Ξάνθη
Χατζηκώστας-Ιορδανίδης (Καυχίτσας)
ΔΑΚ Σερρών 14.00 Σέρρες-Απόλλων Καλ. Γιαννούλης Στ.-Λάλλα
(Γιαβρής)
Ν. Ρυσίου 12.00 Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πιερικός Αρχέλαος
Θεοδωρίδης-Θωμόπουλος (Λαδόπουλος)
Νεάπολης Λαρ. 14.00 Ολύμπια Λαρ.-Πυλαία
Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης (Αγορογιάννης)
ΕΑΚ Βόλου 12.00 Ολυμπιακός Β.-Ηρακλής Μελανίδης-Ντόγκας
(Μόρφης Στ.)
Δ. Κραχτίδης 14.00 Τιτάνες Δράμας-Γιάννινα
Βασιλόπουλος-Τσανακτσίδης (Λιρίδης)
Η βαθμολογία
1) ΗΡΑΚΛΗΣ 12 441-265 176
2) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 12 389-259 130
3) ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 11 330-261 69
4) ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 10 287-245 42
5) ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 10 333-304 29
6) ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ 9 273-294 -21
7) ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 8 303-343 -40
8) ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 8 248-297 -49
9) ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 8 257-310 -53
10) ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 7 280-315 -35
11) ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 7 291-358 -67
12) ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ 5 175-356 -181
*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό
0 Σχόλια