Ηττα στις λεπτομέρειες για τον Παναθλητικό Goalbet-Παράπονα των Θεσσαλονικιών από τη δεύτερη διαιτητή

Δεν τα κατάφερε ο Παναθλητικός Goalbet στον Αγιο Δημήτριο και γνώρισε την ήττα από την Δάφνη με 73-70. Η ομάδα των Συκεών ήταν μπροστά στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο, όμως είχε ένα «νεκρό σημείο» στις αρχές της τέταρτης περιόδου, όταν οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων.
Στο τέλος μείωσαν σε 72-70 αλλά δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάτι καλύτερο. Ωστόσο οι άνθρωποι της ομάδας των Συκεών «τα έχουν» με την δεύτερη διαιτητή του αγώνα. Το παιχνίδι διακόπηκε για δέκα λεπτά στις αρχές της δεύτερης περιόδου λόγω διαμαρτυριών από την κερκίδα των γηπεδούχων, ενώ η καλύτερη παίκτρια του αγώνα Σούμπερτ έκανε με τέσσερα φάουλ στα μέσα της τρίτης περιόδου, έχοντας πετύχει μέχρι τότε 19 πόντους.
Δεκάλεπτα: 14-22, 30-35, 52-51, 73-70
Διαιτητές: Μακρής-Μαρίγλη
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Μπουμπούς): Βλάνη 3 (1), Αλεξανδρή 8, Μανώλη 17 (3), Αξιοπούλου 6, Γιαμπάνη 6, Τσέσλεκ 12,Τετενέ, Μπράουν 19 (1).
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ GOALBET(Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 4, Αναστασιάδου 2, Κανταρά 3 (1), Σύρρα, Σταυρίδου 23 (4), Νάστου 2, Μπόικιν 6, Σούμπερτ 30.