Αήττητοι πρωταθλητές Θεσσαλονίκης οι νέοι του Ανατόλια-Επικράτησαν στον μεγάλο τελικό με 105-68 του Ερμή Λαγκαδά με απίστευτη εμφάνιση στην επανάληψη σε άμυνα και επίθεση-Φωτορεπορτάζ από τις απονομές και τα πανηγύρια των θριαμβευτών

Με εντυπωσιακή απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο οι νέοι του Ανατόλια επικράτησαν με 105-68 του Ερμή Λαγκαδά και κατέκτησαν πανηγυρικά τον τίτλο του πρωταθλητή Θεσσαλονίκης για την φετινή αγωνιστική περίοδο.
Στις πρώτες δύο περιόδους οι παίκτες της ομάδας του Λαγκαδά ήταν στο μεγαλύτερο διάστημά τους μπροστά στο σκορ. Ένα εντυπωσιακό σερί 19-1 στα πρώτα τρεισήμισι λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου έφερε το σκορ στο 57-45 για τους νικητές που όσο περνούσε η ώρα αύξαναν την υπέρ τους διαφορά μέχρι το τελικό +37.
Ο αρχηγός του Ανατόλια παρέλαβε τα αναμνηστικά και το κύπελλο του πρωταθλητή από το μέλος του ΔΣ της ΕΚΑΣΘ, Λεωνίδα Παπακώστα μέσα σε έξαλα πανηγύρια ενώ το γλέντι συνεχίστηκε με τραπέζι.
Δεκάλεπτα: 23-23, 38-44, 74-56, 105-68
Διαιτητές:  Τζίμα-Σελεβός-Λαϊδης
ΑΝΑΤΟΛΙΑ(Ευγενειάδης): Βαλουμάς 3(1), Βρεττάς 21(4), Μπίλιος 6(2), Ζαφειρούδης 19(2), Ξενιτίδης 15(1), Σταματογιάννης 20, Λαζαρίδης, Αζίζης 21(4).
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ(Σπασέγκος): Μήνου 15(2), Καμπέρης 15(1), Δημητρακόπουλος, Παπαδόπουλος, Αβοκάτος 13, Σίμος 2, Μέλλιος 16, Σπουργίτης 7.