Με Κεραμάρη στην αρχή και Μαρκούδη στη συνέχεια, μεγάλη νίκη για τη ΔΕΗ επί του Μελισσοχωρίου με 90-58

Με μεγάλους πρωταγωνιστές για άλλη μια φορά τον αρχηγό της Βαγγέλη Κεραμάρη  και τον Γιώργο Μαρκούδη που πέτυχαν μαζί 53 πόντους, η ΔΕΗ επικράτησε άνετα στον πρώτο αγώνα των play-out της  Γ1 ΕΚΑΣΘ με το ευρύ 90-58 επί του Μεγάλου Αλέξανδρου Μελισσοχωρίου.

Ο Κεραμάρης στο πρώτο δεκάλεπτο που πέτυχε τους 17 από τους 27 πόντους της ΔΕΗ και ο Μαρκούδης στη συνέχεια που με 15 συνεχόμενους πόντους μετέτρεψε το 45-36 στο 22ο λεπτό σε 60-40 ήταν οι κύριοι εκφραστές της επιθετικής γραμμής της ΔΕΗ. Πολύ και η παρουσία του Γεωργακάκη που πέτυχε 14 πόντους και βοήθησε πολύ σε άμυνα και επίθεση. Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Δαμιανού Αμανατίδη έχει κάνει ένα πολύ σημαντικό βήμα για την σωτηρία.

Δεκάλεπτα : 27-11, 43-30, 68-46, 90-58.
Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Δέλλας.
ΠΑΣΠ ΔΕΗ (Αμανατίδης): Δημόπουλος 2, Μαρκούδης 28(1), Αμανατίδης 8(2), Ζήκος 7(1), Γιατσίδης 6(2), Κεραμάρης 25(4), Βούλγαρης 2, Γεωργακάκης 14.
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ (Μήλιος):  Τσιτσικλής 6, Μουτσούδης 5(1), Τζίκος 2, Νέτσικας 4, Πεφτιτσέλης, Καλιφούλης 11(2), Μέρμηγκας 5, Καρακούλιας 8(2), Καραλής, Χαλκιάς 17.