Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Βίκος Ζαγοροχώρια-Απόλλων Καλαμαριάς 30-38(20΄), 73-79(τελικό)
ΓΣ Φαρσάλων-Αριστοτέλης Φλώρινας 104-63(τελικό)
Πρωτέας Γρεβενών-ΓΑΣ Μελίκης 25-14(10΄), 40-41(20΄), 68-54(30΄), 90-81(τελικό)
Εύαθλος Πολυκάστρου-ΓΣ
Ελίμειας 10-18(10΄), 22-43(20΄), 34-54(30΄), 54-72(τελικό)
Διόσκουροι Κοζάνης-Τιτάνες Παλαμά 16-16(10΄), 45-24(20΄), 53-37(30΄), 66-49(τελικό)
ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 67-69(63-63κ.α.)
Νικόπολη Πρέβεζας-Αιγινιακός 66-53(τελικό)
Εύαθλος
Πολυκάστρου-ΓΣ Ελίμειας 54-72
Δεκάλεπτα: 10-18, 22-43, 34-54, 54-72
Διαιτητές:
Τσοκόλης-Τσούλης
Εύαθλος Πολυκάστρου- (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 7 (1),
Βλέτσης 7 (1), Βαρβούτας 1, Χατζόπουλος 3 (1), Πολυχρονίδης 3 (1), Τσελέκης 5,
Σιδηρόπουλος 19 (2), Κούτουλας 6 (1), Ζωιτσούδης 3 (1), Ζεμπεκίδης, Παπαρίδης.
Ελίμεια: Μαλούτας 15(3), Δημόπουλος 6(2), Βλάχος 6,
Τσαμπούρης 6, Πάπιστας 2, Κατσέλας 6, Τσιαούσης 13(1), Μαλιούρας 4, Μακρής
9(3), Νικολάου 7.
Βίκος
Ζαγοροχώρια-Απόλλων Καλαμαριάς 73-79
Δεκάλεπτα: 19-19, 30-38, 50-57, 73-79
Διαιτητές: Ντόγκας-Θωμόπουλος
Βίκος Ζαγοροχώρια (Παπαγγέλης): Μιχαήλ 21, Βάτσιος Α.,
Βάτσιος 2, Αντωνίου 13, Ζήκος, Εξαρχόπουλος 21 (1), Παπαγγέλης , Πανταζής 7
(1), Τάσης, Γιωτάκης.
Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης, Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαϊλίδης
9 (3), Αποστόλου 16 (1), Ρέμπελος, Σουλούγγας 6, Κουκουλίδης, Αναστασίου 11,
Μωυσίδης 8, Χατζής, Καλαμπόκης , Στυλιανίδης 17 (1), Δοξάκης, Χατζίδης.
ΓΣ
Φαρσάλων-Αριστοτέλης Φλώρινας 104-63
Δεκάλεπτα: 24-20, 47-32, 81-47, 104-63
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης
ΓΣ Φαρσάλων (Λιάγκας): Παπακώστας 23 (1), Ντίνος 9 (3),
Αναγνωστόπουλος Γ. 8, Ίλτσογλου 10 (1), Αναγνωστόπουλος Χρ. 15 )3), Ντόνας 2,
Μακρής 5 (1), Λούτας 2, Φούντας 13 (1), Κούργιας 17 (3).
Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 16 (5),
Νικολαΐδης 2, Τέρπος 3, Σκαρλάτος 24 (4), Γυμνόπουλος 8, Καραβατάκης 3 (1),
Βασίλείου 7, Μήλιος, Δάμου.
Διόσκουροι
Κοζάνης-Τιτάνες Παλαμά 66-49
Δεκάλεπτα: 16-16, 45-24, 53-37, 66-49
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Σιταρίδης
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 12 (2),
Σκορδάρης 12 (2), Ντόβας 5 (1), Γκουτζιομήτρος 9 (1), Μαυρίδης 6, Ζολώτας 7,
Καρανώτας Τ. 6, Καρανώτας Στ. 9.
Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 9 (1)), Πανάρας 10 (1),
Αργύρης 3 (1), Γεωργαντζάς 8, Παπαιωάννου 2, Δερμιτζάκης 10, Αντωνίου 5 (1),
Μούμογλου 8, Χατζής, Αποστολάκης.
Πρωτέας Γρεβενών-ΓΑΣ
Μελίκης 90-81
Δεκάλεπτα: 25-14, 40-41, 68-54, 90-81
Διαιτητές:
Αγραφιώτης Ι.-Μαλτέσιος
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μητρόπουλος, Μπαρτζώκας 5
(1), Χατζόβουλος, Μιχαηλίδης, Ρίγγος 6, Κολοβός, Συλλάκος 10 (1), Κιούρκας 13,
Μπόζιαρης 5, Κλωνάρας 25 (2), Τζήμας 7, Κώττας 18 (1).
ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 16 (3), Μαυρίδης 29 (2),
Μαγαλιός, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Τζαφέρης, Στάκταρης, Σαζακλίδης 3,
Κυριάκου 5 (1), Παραπούρας 23 (3), Παπαρώσης 2, Ρογγότης 2.
Νικόπολη
Πρέβεζας-Αιγινιακός 66-53
Δεκάλεπτα: 22-12, 35-27, 52-43, 66-53
Διαιτητές:
Παπαθανασίου-Σελεβός
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 10, Αργυρός 6,
Κιτσαντάς 4, Μενιουδάκης, Ροντογιάννης 2, Πολίτης 3, Παπμιχαήλ 2, Βαβέτσης 10
(2), Νίκας 10, Μακρόπουλος 7 (1), Αγραπιδάκης, Μπάλλας.
Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 16 (2), Μωυσίδης 3
(1), Παρίσης 2, Αναστασιάδης 20 (4), Αργυρόπουλος 4, Τσουτσούκας 8.
ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΓΣ
Ιωαννίνων 67-69 (63-63)
Δεκάλεπτα: 11-18, 36-39, 53-50, 63-63(κ.α.), 67-69
Διαιτητές: Κέτουλας-Λελούδας
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτόγκας 8 (2), Πούλιος 3 (1),
Κολότσιος 10 (1), Θεοδωρόπουλος 12, Γαϊτάνης 11 (3), Δέλλιος, Απιδόπουλος 9,
Ουλουσίδης 8 (2),Σιδηρόπουλος 4.
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Βάσσης, Λιβάρης, Μπαρτζώκας
24, Πρέντζας 19 (5), Τζίμας 3,Καρασίμος 5 (1), Μάκης 11, Παπανικολάου, Τσίγκας,
Φίλιος 5, Γκουντουβάς.
Η βαθμολογία
1) Τιτάνες Παλαμά 43 1800-1498 302
2) ΓΣ Φαρσάλων 42 1830-1543 287
3) Διόσκουροι Κοζάνης 42 1717-1472 245
4) ΓΣ Ελίμειας 42 1719-1508 211
5) Νικόπολη Πρέβεζας 40 1694-1576 118
6) ΑΓΣ Ιωαννίνων 38 1750-1755 -5
7) ΠΣ Ευκαρπίας 36 1668-1670 -2
8) Απόλλων Καλαμαριάς 35 1720-1724 -4
9) Εύαθλος Πολυκάστρου 35 1569-1575 -6
10) Πρωτέας Γρεβενών 35 1506-1557 -51
11) ΓΑΣ Μελίκης 33 1667-1768 -101
12) Αριστοτέλης Φλώρινας 29 1487-1725 -238
13) Βίκος Ζαγοροχώρια 27 1237-1650 -413
14) Αιγινιακός 26 1447-1790 -343
*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το
περσινό πρωτάθλημα
Η επόμενη
αγωνιστική (25η, 14/5)
Απόλλων Καλαμαριάς-ΓΣ Φαρσάλων
ΓΑΣ Μελίκης-Αριστοτέλης Φλώρινας
ΓΣ Ελίμειας-Βίκος Ζαγοροχώρια
Τιτάνες Παλαμά-Εύαθλος Πολυκάστρου
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Διόσκουροι Κοζάνης
Αιγινιακός-ΠΣ Ευκαρπίας
Πρωτέας Γρεβενών-Νικόπολη Πρέβεζας
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
ΠΚ Νεάπολης-Μακεδονικός 17-26(10΄), 35-48(20΄), 55-96(τελικό)
ΓΑΣ Κομοτηνή-Αστέρας Καβάλας 22-14(10΄), 44-30(20΄), 72-53(30΄), 89-63(τελικό)
Αγία Βαρβάρα-Ιωνικός 55-87(τελικό)
Παναθλητικός Πειραματικό-Ορφέας Ν. Σκοπού 27-15(10΄), 48-27(20΄), 65-42(30΄), 75-54(τελικό)
Ικαροι Σερρών-ΠΟ Νέων Μουδανιών 25-2(10΄), 51-16(20΄), 62-23(30΄), 77-34(τελικό)
Μαντουλίδης-Ζέφυρος 41-19(13΄), 46-27(20΄), 68-55(35΄), 77-59(τελικό)
Χαλκηδόνα-ΑΕ Κομοτηνής 24-18(16΄), 32-34(20΄), 48-47(30΄), 70-59(τελικό)
Μαντουλίδης-Ζέφυρος
77-62
Δεκάλεπτα: 32-14, 46-27, 62- 46, 77-62
Διαιτητές: Πετανίδου-Λουλουδιάδης
Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Ρόπουτης 15 (3), Τάκης 13,
Μπέλλος 8, Γκαντίδης 10, Γιαννάκος 6, Ρεφατλάρι 6 (2), Γάκης, Κουτουξίδης 15
(1), Τσιριλάκης 2, Θώμος 2.
Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτιληναίος 5 (1), Μυλωνάς 16,
Αλεξανδρίδης 7 (1), Χατζηνικολάου 1, Ουρκέρογλου 3, Καμπακάκης, Πατίκας,
Τσιόγκας 3, Σταφυλάς 4. Μυστηλιάδης 22 (1).
Χαλκηδόνα-ΑΕ
Κομοτηνής 70-59
Δεκάλεπτα: 19-16, 32-34, 48-47, 70-59
Διαιτητές: Παπαδόπουλος
Θ.-Τσιαπλής
Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 11 (3), Μαρκίδης 8,
Μαραπίδης 2, Παπαδόπουλος 5 (1), Λαϊδης 6 (1), Μπατάκος 6 (1), Μακαλέκας,
Κοτζαγιάννης 21, Χαρτόπουλος 13.
ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 8 (2),
Χονδρόπουλος 10 (2), Βάκρινος 1, Λεχούδης 7 (1), Σαριμπαλίδης, Κουτσοβασίλης 12
(3), Καραμπέκης 13 (1), Μπορμπίδης, Παλλάκης 8 (1).
ΠΚ Νεάπολης-Μακεδονικός
55-96
Δεκάλεπτα: 17-26, 35-48, 45-73, 55-96
Διαιτητές:
Ντόγκας-Θωμόπουλος
ΠΚ Νεάπολης (Τασόπουλος- Χατζηαναγνώστου): Νικολαϊδης,
Αποστολίδης 3 (1), Χριστοδούλου 4, Φαρμάκης 7, Χύτας, Ζεϊμπέκης 4, Χριστοφόρης
8 (2), Καραγιαννάκης 13 (1), Αμανατίδης 2, Δημητρόπουλος 5 (1), Σιώρας 5 (1),
Ταουκίδης 4.
Μακεδονικός (Μύθου): Σκουφεζής Ε. 11 (1), Κοντσές 14,
Ντισλής 32 (3) Μπαρζού 5 (1), Παπαγρηγορίου 7, Ρίζος 3 (1), Χαλάτσης 7,
Σκουφεζής Α 6, Λυχριδάς 7 (1), Μαργαρίτης 4.
Αγία Βαρβάρα-Ιωνικός 55-87
Δεκάλεπτα: 14-14, 36-36, 46-66, 55-87
Διαιτητές: Εκιζόγλου-Παπανικολάου Ι.
Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 10 (2), Σιδεράς 5,
Δαφτσής, Χρονόπουλος, Καντζάλης, Παϊτάρης, Κοντογιαννόπουλος 14 (2), Δανίκας
21, Συρόπουλος, Παπακωνσταντίνου 5 (1).
Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης 8, Σαρησάββας,
Παναγιώτου 19 (1), Τουβεντσίδης 18 (3), Δικταπανίδης 8, Ιγγλέζος, Σιδηροηλίας
3, Παπαδόπουλος 4, Κουλαξής 5 (1), Καλογεράτος 22 (4), Κουτέ.
Παναθλητικός
Πειραματικό-Ορφέας Ν. Σκοπού 75-54
Δεκάλεπτα: 25-17, 48-27, 65-42, 75-54
Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας
Παναθλητικός Πειραματικό (Γεροφώτης ): Βογιατζής 14 (4),
Πράντζος 6 (1), Φωτιάδης 6, Χατζημιχαηλίδης 8, Κοϊμτζόγλου 10 (1), Μαυροματίδης
7, Κουνατίδης 2, Μπάκος 11 (1), Κασούρας 6, Βαρίτης 5 (1).
Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 13 (2), Ιακωβίδης
8 (2), Κουτσιαντζής 3 (1), Αξαρλής 2, Χατζής 17 (1), Κατζουρίδης , Τσανάκος 7
(1), Ταΐρης , Ιωσιφίδης 2, Καρακάσης 2, Χαβαλές.
ΓΑΣ
Κομοτηνή-Αστέρας Καβάλας 89-63
Δεκάλεπτα: 22-14, 44-30, 72-53, 89-63
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Καρκαλέτσης
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης 2, Πίτατζης, Σκεμπής
6, Αθανασίου 2, Πασαλίδης 2, Χατζηδημητρίου 25 (3), Καναράς 7 (1), Σιμάκης 13
(1), Καλατζής 21 (5), Καραμπέκης, Βελή 5 (1), Χαλίλ 6.
Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος, Μαραβέγιας 8 (1),
Μπόζης 11 (1), Μαρκόπουλος 8 (2), Ιωαννίδης 2, Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 7 (1),
Αργυρίου 6, Χαριζάνης 8, Μυζίου 13 (2), Κοσμίδης, Μυτικόπουλος.
Ικαροι Σερρών-ΠΟ
Νέων Μουδανιών 77-34
Δεκάλεπτα: 25-2, 51-16, 62-23, 77-34
Διαιτητές:
Ζαχαριάδης-Λάλλα
Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Σίμογλου 2, Γρίψιος Π 13(1),
Τσέλιος 2, Γεωργιανός 8 1 Τράκας 17 3, Μποζοτζίδης 2, Γκούτζιας 6, Παρχαρίδης 4
(1), Θολιώτης 14 4, Φώτογλου 9 1, Σταματόπουλος Γρίψιος Χ.
ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Βέτσος 8, Τεζετζίδης
5(1) Τσιγγελίδης 1, Χαριστός Κ 2, Κουτζούχας 7, Κοκκίνης 3(1), Δερλαμπάς 4,
Φιλοξενίδης 2, Χαριστός Σ 1.
Η βαθμολογία
1) Ικαροι Σερρών 46 1827-1433 394
2) Παναθλητικός-Πειραματικό 45 1779-1335 444
3) ΑΕ Κομοτηνής 44 1698-1468 230
4) Χαλκηδόνα 43 1761-1546 215
5) Ζέφυρος 40 1718-1520 198
6) Μακεδονικός 38 1832-1637 195
7) Ιωνικός 35 1710-1653 57
8) ΓΑΣ Κομοτηνή 35 1598-1642 -44
9) Ορφέας Ν. Σκοπού 34 1593-1677 -84
10) Μαντουλίδης 33 1570-1615 -45
11) Αστέρας Καβάλας 32 1734-1886 -152
12) ΠΚ Νεάπολης 28 1534-1851 -317
13) Αγία Βαρβάρα 26 1158-1796 -638
14) ΠΟ Νέων Μουδανιών 25 1280-1733 -453
Η επόμενη
αγωνιστική (25η, 14/5)
Μακεδονικός-ΓΑΣ Κομοτηνή
Ιωνικός-Αστέρας Καβάλας
Ορφέας Ν. Σκοπού-ΠΚ Νεάπολης
ΠΟ Νέων Μουδανιών-Παναθλητικός Πειραματικό
Ζέφυρος-Ικαροι Σερρών
ΑΕ Κομοτηνής-Μαντουλίδης
Αγία Βαρβάρα-Χαλκηδόνα
ΝΟΤΟΣ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Γλαύκος – ΚΑΟΚ
65-62
Καλαμάτα – Δάφνη Δαφνίου
50-91
Ακράτα – Αρης Πετρούπολης
73-70
Ερμιόνη – Κεραυνός Αιγίου
69-78
Ικαρος Ν. Σμύρνης – Πορφύρας 71-58
Ενωση Ιλίου – Αχαγιά
76-72
Πεύκη – Εσπερος ΑΟΠΑ
83-79
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ –
ΑΧΑΓΙΑ 82 76-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-20, 38-37, 53-51, 76-72
Διαιτητές: Χατζημάρκος-Κιουλαφάς
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
(Κτιστάκης): Βαϊδάκης 18 (1), Μπέλλας Ι. 8 (1), Αρχιμανδρίτης, Κατσαρός,
Πανουσόπουλος Θ. 3 (1), Σκαλωμένος 9, Μαζιάνης, Μπέλλας Ο. 20 (4),
Πανουσόπουλος Κ., Στρατομήτρος 9 (1), Βαρσαμούλης 9.
ΑΧΑΓΙΑ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 17 (1), Σταμόπουλος 11,
Γατσούλης 18 (6), Χαμηλός 20 (5), Λαμπρόπουλος 2, Τάρναρης, Τσινόπουλος 4,
Στάνκοβιτς.
ΠΕΥΚΗ – ΕΣΠΕΡΟΣ
ΑΟΠΑ 83-79
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-18, 42-38, 56-53, 83-79
Διαιτητές: Μακρής- Λουκαράκης
ΠΕΥΚΗ
(Κοντομηνάς): Μαντζάνας, Τσαμπής 19 (2), Κυριαζόπουλος, Κεχρής 6 (2), Μελάς 11
(1), Σημαιόπουλος 17 (2), Πολύζος, Κουκάκης 15 (1), Πατωνίδης, Τάγαρης 15.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης) Φραντζής, Παπανικολόπουλος 5
(1), Λαμπρόπουλος 15 (3), Ροκανάς 8 (1), Θανόπουλος 11, Παπαγεωργίου,
Οικονομόπουλος 19 (1), Πελεκούδας 6, Λυμπέρης 13 (3), Αγγελόπουλος 2.
ΕΡΜΙΟΝΗ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ
ΑΙΓΙΟΥ 69-78
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-26, 39-44, 54-63, 15-15
Διαιτητές: Τσάτσης-Λύρας
ΕΡΜΙΟΝΗ: Π.
Ευστρατίου 11, Αγγελής 13 (1), Βανδώρος, Γκολέμης 11 (3), Δεβελέγκος 6,
Διαμαντόπουλος 10, Παν. Ευστρατίου 11, Κορύζης 7.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς 20 (6), Δούρος 15
(5), Κουκουλομάτης, Κάντα 8 (2), Ζυγάς, Σκλάβος 7, Αγγελόπουλος 12 (2),
Σκόνδρας 14 (1), Καραγιάννης 2.
ΓΛΑΥΚΟΣ – ΚΑΟΚ
65-62
ΔΕΚΑΛΕΠΑ: 20-19, 34-30, 47-44, 65-62
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ.-Γρίβα
ΓΛΑΥΚΟΣ
(Πολυδωρόπουλος): Βαγγέλης, Σερέτης, Βεργανελάκης 2, Λαμπρόπουλος 25 (2),
Αδαμόπουλος 4, Παπαβασιλόπουλος 5 (1), Σταυράκης 12 (2), Κάλλης 12 (2),
Παλαδινός 4, Γιαλελής 1, Αναγνωστόπουλος.
ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κατσαμάκης, Σακελλαράκης 5, Πράττης
9 (3), Τσακιρίδης 2, Κεφαλάς 10 (1), Παβλίσεβιτς 7 (2), Δανιήλ 3 (1),
Σταυρόπουλος 7, Μακρής 19 (2), Θωμόπουλος.
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
– ΠΟΡΦΥΡΑΣ 71-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-13, 30-21, 50-35, 71-58
Διαιτητές: Αντωνιάδης-Αθανασόπουλος
ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σ Μ.
(Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 1, Γραμματικός 19 (2),
Καφαντάρης, Βούζας 21 (4), Λάβαρης 4, Δορκοφίκης 11 (1), Μιχαλόπουλος 8, Κανάς
5 (1), Παπαδάκης, Γιαννακόδημος.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Κωνσταντινίδης): Σίμος 7, Παλτόγλου 7 (1),
Στεφανής 9 (2), Παπαφωτίου 5 (1), Βούλγαρης 6, Ιορδάνου 6, Καλαμαράς 8 (2),
Μπαρμπαρής, Οικονόμου, Τρίγκας 10 (2), Κωνσταντίνου.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΔΑΦΝΗ
ΔΑΦΝΙΟΥ 50-91
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:15-22, 27-54, 42-67,50-91
Διαιτητές: Νάστος-Μπακετέα
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιαννακόπουλος): Μαλαπάνης,Κίσσας,
Αντωνόπουλος, Τσικούρης 7, Μαγιντόμπε 3 (1), Σπηλιώτης 9 (1), Σκοπέτος 3 (1),
Δελλής 18, Κονταργύρης, Γεωργανάς 10
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Δεσποτάκης): Μαυροειδής 5, Πατάτας 10 (2),
Ρώης 3 (1), Θεοδοσίου 17 (5), Παπαδόπουλος 8, Μέγας 4, Γκίνης 3(1), Μιχόπουλος
17, Κορρές 10 (2), Φιλιππόπουλος 5, Τσελεμπής 7, Αθανασάκης 2.
ΑΚΡΑΤΑ – ΑΡΗΣ
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 73-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-15,
36-32, 52-60, 73-70
Διαιτητές:
Καρανικόλα Αλ.-Καρανικόλα Ειρ.
ΑΚΡΑΤΑ(Ζωντός): Ολύμπιος 8 (1), Λάφης 4, Λάππας 26 (1),
Γ. Μανταλβάνος 8, Βεσκούκης 9 (1), Μαλλής 12 (4), Ν. Μανταλβάνος, Κατοπώδης 6.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Κωνσταντόπουλος): Κεφαλάς 11 (1),
Βενιτουράκης 16 (3), Κωνσταντακόπουλος, Δρακόπουλος 2 , Κυρίτσης, Μπαζιώτης 15
(2), Μπούτρης 4, Σταύρος 2, Τασούλας 4, Μακρόπουλος 16, Δρικόγιας, Βεντούρης.
Η βαθμολογία
1 ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 49
27 22 5 2195 1903 292
2 ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
47 26 21 5 1764 1568 196
3 ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 44
26 18 8 1743 1657 86
4 ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
43 26 17 9 1916 1779 137
5 ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 42
25 17 8 1763 1590 173
6 ΑΟ ΑΚΡΑΤΑΣ 41 26
15 11 1839 1841 -2
7 ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 40 26
14 12 1856 1810 46
8 ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 39
26 13 13 1763 1781 -18
9 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
37 26 11 15 1830 1848 -18
10 ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 37 27
10 17 1902 2000 -98
11 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
35 26 9 17 1748 1833 -85
12 ΙΚΑΡΟΣ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
33 25 8 17 1595 1778 -183
13 ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ 33
26 7 19 1678 1892 -214
14 ΑΟ ΠΟΡΦΥΡΑΣ 33
26 7 19 1712 1842 -130
15 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 32
26 6 20 1589 1771 -182
Επόμενη αγωνιστική
(29η, 14/5)
ΚΑΟΚ – Καλαμάτα
Αρης Πετρούπολης – Γλαύκος
Κεραυνός Αιγίου – Ακράτα
Πορφύρας – Ερμιόνη
Αχαγιά 82 – Ικαρος Ν. Σμύρνης
Εσπερος ΑΟΠΑ – Ενωση Ιλίου
Ικαρος Καλλιθέας – Πεύκη
ρεπό η Δάφνη Δαφνίου
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
ΟΦΗ – Λοκρός Αταλάντης
80-76
Πανναξιακός – Σαντορίνη
86-83
Αρης Νικαίας- Διαγόρας Δρυοπιδέων 86-82 (71-71 κ.α.)
Πόλις Καλλιθέας – Ιπποκράτης Κω 65-83 (6/5)
Εσπερος Λαμίας – Νίκη Αμαρουσίου 100-92
Προμηθέας Χαλανδρίου – Πεντέλη 64-73
ρεπό ο Κάδμος
ΟΦΗ – ΛΟΚΡΟΣ
ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 80-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-18, 37-33, 65-51, 80-76
Διαιτητές: Χρηστίδης-Σκαλτσής
ΟΦΗ ( Κόκκινος):
Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης 3 (1), Μαϊστρέλης, Ξενάκης 9, Χαρωνίτης, Καρλάφτης 2,
Αγαπιάδης 25 (3), Πρωτογεράκης 8, Μπούμπαρης 20, Βλαχάκης 3 (1), Κυρίτσης 8
(2), Μουλάς.
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ ( Ζαρονικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος 8
(1), Ρουμελιώτης 15 (1), Κοσμετάτος 3 (1), Ντέντας 6, Νικολάου, Μπόλματης 2,
Αν. Μάτος 26 (2), Αγγ. Μάτος 16, Θώδος, Παπαηλίου.
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ –
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 86-82 (71-71 κ.α.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-14, 38-32, 54-50, 71-71, 86-82
Διαιτητές: Καλογριάς-Μαυρέλης
ΑΡΗΣ Ν.
(Ζερβουλάκος): Γεωργουσόπουλος, Καρβούνης 9 (1), Σκιαθίτης, Θαλασσινός 14 (2),
Αγγελίδης, Γαλίτης 2, Κόλλιας 15, Στέφος 8, Αντωνούσος 6 (1), Καρυπίδης 32 (2)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. (Σαμόλης): Παπαποστόλου 1, Ζακυνθινός 12
(1), Καραλής 12 (1), Διαμαντόπουλος 3 (1), Καράμπαμπας 7 (1), Μαυροειδάκος 17,
Καρασταμάτης 5 (1), Παπαδολιάς 9, Εμίρης 4, Ντιφαντής 12.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΠΕΝΤΕΛΗ 64-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-13, 32-37, 55-52, 64-73
Διαιτητές: Καλαιτζακης-Τζιμης
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛ.
(Μελετης): Σβαρνας 7 (2), Ανδρικοπουλος 9 (2), Παπαδημητριου 20, Γιαννακης 3
(1),Σαμιωτης 8 (2), Πεζος 9 (2),Κορομηλιας 4,Σαρλης 4.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματσιδης):Κεκκης 4 ,Μαντζιος 11 (1),Νασσης
12, Λιτσο 8, Φουφας 7 (1), Πορτελανος 3 (1), Καρουζος 9, Κωνσταντακος 11 (1),
Τσουπακης 4, Μπιγγος,Πατερακης 1, Μαλουκος 4.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ –
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 100-92
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-13, 52-40, 76-64, 100-92
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Παπαδημητρόπουλος
ΕΣΠΕΡΟΣ Λ. (Σοφογιάννης): Ρόκας 6 (1), Ματζούκης, Σέττος
36 (6), Αργύρης, Ξηρός 4, Παναγιωτίδης, Φυτάς 7(1), Σοφογιάννης 19 (3), Φούντας
2, Ζαχαράκης 8 (2), Τσαπουρνάς 7, Παπαργυρόπουλος 11.
ΝΙΚΗ ΑΜ. (Τσακίρης): Κάντας, Σιδέρης 6, Κοροπούλης 14 (1)
Οικονόμου 24, Σιμιτζής 26 (3), Τσέκενης Γ., Ευαγγελούλης, Σκούταρης 11 (1),
Χοτζαλάρι 9 (1), Αγγέλης 2.
Η βαθμολογία
1 ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔ. 41 22 19 3 1873 1463 410
2 ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 41
22 19 3 1742 1378 364
3 ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 38
22 16 6 1657 1555 102
4 ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ
36 22 14 8 1719 1614 105
5 ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ
37 22 15 7 1782 1662 120
6 ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ 32 22
10 12 1499 1529 -30
7 ΟΦΗ 34 22 13 9
1651 1598 53
8 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 32 22 10 12 1587 1578 9
9 ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ 31
23 8 15 1781 1988 -207
10 ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
29 22 7 15 1613 1765 -152
11 ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ 28 22 6 16 1470 1589 -119
12 ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
26 22 4 15 1478 1733 -255
13 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛ.
25 23 3 20 1340 1740 -400
Επόμενη αγωνιστική
(25η, 14/5)
Λοκρός Αταλάντης – Πανναξιακός
Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΟΦΗ
Ιπποκράτης Κω – Αρης Νικαίας
Νίκη Αμαρουσίου – Πόλις Καλλιθέας
Πεντέη – Εσπερος Λαμίας
Κάδμος – Προμηθέας Χαλανδρίου
ρεπό η Σαντορίνη
0 Σχόλια