Τέταρτη θέση για τον ΒΑΟ που νίκησε εκτός έδρας τον Γαλαξία-Η τελική βαθμολογία της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Νίκη γοήτρου με καλή εμφάνιση στην τελευταία περίοδο πέτυχε ο ΒΑΟ που επικράτησε, στο εξ αναβολής παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, εκτός έδρας του Γαλαξία με 65-75.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με 17-8, όμως στην συνέχεια ο ΒΑΟ έκανε σερί 17-30 και πέρασε μπροστά. Στο 37ο λεπτό η διαφορά έφθασε τους δέκα πόντους για τον «Βυζαντινό» και παρέμεινε εκεί μέχρι το φινάλε.
Δεκάλεπτα: 17-8, 34-38, 53-53, 65-75
Διαιτητές: Θεοδώρου-Αγραφιώτης Ι.-Τούτσιαρης
ΓΑΛΑΞΙΑΣ (Τζιόμαλος): Τσιρώζης 2, Τζιβάνης 2, Μασλαρινός 6(1), Κανλής 19(4), Γιαννούλης 21, Δάλπας 9(2), Γκόφας 2, Τσαντάκης 4.
ΒΑΟ(Κατσής-Αραϊτζόγλου): Εύζωνας 2, Ματενίδης, Τζιουβάρας, Λεπτοκαρίδης 21(1), Παρασκευάς 19(2), Παπαβασιλείου 5(1), Λύτας 7, Βουνάκης 11(3), Γρηγοριάδης 14.