Athlenda

7 Απρ 2017

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Ενημέρωση και κατά την διάρκεια των αγώνων

Τα αποτελέσματα

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Ενημέρωση και κατά την διάρκεια των αγώνων

Ο νικητής της υποτροφίας για το καμπ της ΤΝΒΑ και του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Δεκάδες ήταν οι συμμετοχές στην κλήρωση για μια πλήρη υποτροφία για το καμπ της ΤΝΒΑ και του Απόλλωνα Καλαμαριάς που εξασφάλισε το μπλογκ.

«Φόρτσαρε» στο τελευταίο δεκάλεπτο η Ολυμπιάδα Ανω Πόλης

Στην τελευταία αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών, η Ολυμπιάδα Ανω Πόλης κέρδισε εντός έδρας την αξιόμαχη ομάδα του Μεγάλου Αλεξάνδρου Ηλιούπολης με 53-46.

Το πρόγραμμα των αγώνων Κυριακής, Δευτέρας, Τρίτης και Τετάρτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων Κυριακής, Δευτέρας, Τρίτης  και Τετάρτης  που είναι το εξής:

Η συνέντευξη του Χρήστου Μυριούνη ενόψει του εκτός έδρας αγώνα του ΑΟ Αγρινίου με την Ευρώπη Πευκοχωρίου

Συγκέντρωση τροφίμων από τον Αρίωνα Σταυρούπολης

Ο Αρίων Σταυρούπολης, καλεί τα μέλη, τους φίλους του συλλόγου, καθώς και τον απλό «συνάνθρωπο», να συγκεντρώσουν τρόφιμα μακράς διάρκειας, είδη καθημερινής χρήσης και ρούχα, για τα παιδιά του Κέντρου Προστασίας Ανηλίκων της Ιεράς Μητρόπολης Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως «Ο Φάρος του Κόσμου».

Στα ημιτελικά του Κυπέλου Πολεμικής Αεροπορίας το 1ο ΚΕΠ (Ραντάρ Χορτιάτη)

Μετά από ένα συγκλονιστικό αγώνα στα πλαίσια της προημιτελικής φάσης Κυπέλλου Πολεμικής Αεροπορίας το 1ο ΚΕΠ Χορτιάτη ξεπέρασε το εμπόδιο της 114 ΠΜ (Τανάγρα) με 73-65 και προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του θεσμού.

Πρωταθλήτριες και πάλι στην ΕΣΚΑ οι νεάνιδες του Παναθηναϊκού

Ο Παναθηναϊκός κατέκτησε το πρωτάθλημα ΕΣΚΑ στις νεάνιδες αφού, με κορυφαία την Ισμήνη Πράπα που σημείωσε 21 πόντους, επικράτησε του Άρη Πετρούπολης με 52-40 και με 3-0 νίκες πήρε τον τίτλο και διατήρησε τα κεκτημένα.

Τροποποίηση προγράμματος Β' Ομίλου για προκριματικά του Πανελληνίου Εφήβων

Το πρόγραμμα του Β' Ομίλου της Β' Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος τροποποιήθηκε, καθώς ο ΑΟ Καλαμάτα 80 δεν θα αγωνιστεί. Το νέο πρόγραμμα είναι:

Το αυριανό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββάτου που είναι το εξής:

Δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών οι γυναίκες του Πανιωνίου

Το Μ.Δ.Ο. της ΕΟΚ συνεδρίασε και αποφάσισε να επιβάλει στον Πανιώνιο (Α1 Γυναικών) την ποινή διεξαγωγής δυο αγωνιστικών ημερών κεκλεισμένων των θυρών (1+1 λόγω υποτροπής) για όσα έγιναν στον Τελικό του Κυπέλλου Γυναικών με τον Ολυμπιακό στο ΔΑΚ Γλυφάδας (26/3/2017).

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Οι βαθμολογίες των δύο ομίλων της Β΄ ανδρών

Η Β΄ ανδρών ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:

Δείτε την τέταρτη περίοδο του αγώνα Δάφνη Αγίου Δημητρίου-ΠΑΟΚ για την Α1 γυναικών

Μελετιάδης: «Δεν βάζω ποτέ στόχους τροπαίου»

Για πρώτη φορά πήρε την απόφαση να αφήσει τη Θεσσαλονίκη και να αναζητήσει νέες προκλήσεις στην Αθήνα, ως προπονητής. Μερικούς μήνες μετά… δικαιώθηκε. Ο Δούκας είναι ο νέος πρωταθλητής της ΕΣΚΑ στους παίδες και ο κόουτς Ευριπίδης Μελετιάδης μίλησε στην επίσημη ιστοσελίδα του ΣΕΠΚ για την απόφαση που πήρε το καλοκαίρι, αλλά και τους στόχους που θέτει όταν δουλεύει με νεαρούς ηλικιακά αθλητές. Αναλυτικά όλα όσα είπε:

Δεύτερη επιτυχία και για το εφηβικό του ΠΑΟΚ

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι και ξεφεύγοντας στο σκορ στην τελευταία περίοδο οι έφηβοι του ΠΑΟΚ επικράτησαν με 54-70 της μαχητικής ομάδας της Ακαδημίας Αστέρια.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι έφηβοι του Αρη

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι έφηβοι του Αρη επικράτησαν με 56-43 της ΧΑΝΘ και πέτυχαν τη δεύτερη νίκη τους στο φάιναλ-φορ της ΕΚΑΣΘ. Έτσι θα αντιμετωπίσουν το Σάββατο στις 15:00 τον ΠΑΟΚ στο παιχνίδι που θα κρίνει τον τίτλο.