subito

10 Απρ 2017

Χωρίς προβλήματα η Αρετσού

Αυξάνοντας συνεχώς το προβάδισμα μέχρι το τέλος του αγώνα η Αρετσού επικράτησε άνετα, όπως φαίνεται και από το τελικό 89-60, του Αστέρα Πλαγιαρίου. Η γηπεδούχος ομάδα συνεχίζει τη μάχη για την αποφυγή της δωδέκατης θέσης στην βαθμολογική κατάταξη.

«Διπλό» στην Τούμπα για την Μακαμπή

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα η Μακαμπή επικράτησε στη ΜΕΝΤ με 54-63 της ΑΕΕ Τούμπας. Οι νικητές ξέφυγαν με δέκα πόντους στη δεύτερη αλλά και στην τέταρτη περίοδο, διαφορά που τους έδωσε το ροζ φύλλο.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας

Καλύτερος στα τελευταία πέντε λεπτά ο Ποσειδώνας επικράτησε δύσκολα με 76-72 στη Μηχανιώνα του Κεραυνού Ωραιοκάστρου. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στην αρχή, όμως οι «ψαράδες» πήραν διαφορά γύρω στους δέκα πόντους και την κράτησαν μέχρι το τέλος της τρίτης περιόδου.

Ανετη επικράτηση για τον Αστέρα Σίνδου

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα και αυξάνοντας σημαντικά τη διαφορά στην τελευταία περίοδο ο Αστέρας Σίνδου επικράτησε άνετα στην έδρα του με 69-46 της ΑΕ Πυλαίας.

Προχώρησαν με επιτυχίες Αστέρας Καβάλας και Φαλώρεια στα προκριματικά Βορρά για το Πανελλήνιο εφήβων

Ανετα επικράτησε ο Αστέρας Καβάλας, όπως φαίνεται και από το τελικό 81-45 με αντίπαλο τον ΠΟ Νέων Μουδανιών στα προκριματικά Βορρά για το Πανελλήνιο εφήβων. Αντίθετα το δεύτερο παιχνίδι ήταν ντέρμπι με την Φαλώρεια να επιβάλλεται στο τέλος με 55-53 του ΑΣ Καστοριάς. Αναλυτικά:

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τα αποτελέσματα

Συνεχίζει αήττητος ο Απόλλων Πτολεμαΐδας στα προκριματικά Νεανίδων Βορρά για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Την τρίτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχαν οι νεάνιδες του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας που επικράτησαν με 54-43 του Ολυμπιακού Βόλου. Στο άλλο ματς της ημέρας ο Πανεδεσσαϊκός κέρδισε με 46-25 τους Σίθωνες. Αναλυτικά:

ΔΑΣΩ-ΜΕΝΤ για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών σε μαγνητοσκόπηση από το Ωραιόκαστρο

Αναβλήθηκε λόγω… φωτισμού το Γαλαξίας-ΒΑΟ

Την αναβολή του αγώνα Γαλαξίας-ΒΑΟ που ήταν προγραμματισμένος για σήμερα στις 21:00 στο δεύτερο γήπεδο της Μίκρας, αποφάσισε πολύ σωστά, ο πρώτος διαιτητής του αγώνα Σιμητόπουλος. Ο λόγος ήταν ότι από τις 24 λάμπες που υπάρχουν στο γήπεδο, έλειπαν ή δεν άναβαν οι 13.

Αστέρας Σίνδου-ΑΕ Πυλαίας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, ζωντανά από την Σίνδο

Φωτορεπορτάζ του Γιώργου Λίτσα από τον αγώνα Μαχητές Δόξας Πεύκων-Παγκράτι για την Α2 ανδρών

Πετυχημένο το δεύτερο join basketball Day του Θερμαϊκού Θέρμης-Φωτορεπορτάζ

Με επιτυχία στέφτηκε το δεύτερο join basketball Day που πραγματοποιήθηκε σήμερα από τον Θερμαϊκό Θέρμης και έδωσε την ευκαιρία σε πάνω από 60 παιδιά να παίξουν και να διαγωνιστούν με τους φίλους τους για πάνω από δύο ώρες.

Δείτε τον αγώνα Πιερικός Αρχέλαος-Φαλώρεια για τα προκριματικά Βορρά του Πανελληνίου εφήβων

Vacupower, η νούμερο 1 μέθοδος αδυνατίσματος με υποπίεση στην Ελλάδα

To Vacupower είναι ένα μηχάνημα που συνδυάζει δύο πολύ γνωστές κι ευρέως αποδεκτές μεθόδους στο χώρο της άσκησης και της ομορφιάς, αντίστοιχα. Tην αερόβια άσκηση και την υποπίεση ή όπως συνήθως λέγεται, Vacu.Σημαντικό σημείο προσοχής αποτελεί το γεγονός ότι δε μιλάμε για συνθήκες υποπίεσης, ούτε για άσκηση σε συνθήκες έλλειψης βαρύτητας, όπως ίσως κάποιοι να ισχυριστούν ή να έχουν ήδη ισχυριστεί.

Δείτε ολόκληρο το παιχνίδι Παναθλητικός Goalbet-Πανιώνιος για την Α1 γυναικών

Αύριο ο τέταρτος ανοικτός φιλικός αγώνας φίλων Ιωνά Ματζούνη

Αύριο Μ. Τρίτη 11/4 στις 20:00, στο κλειστό γήπεδο του ΒΑΟ θα διεξαχθεί ο τέταρτος ανοικτός φιλικός αγώνας φίλων Ιωνά Ματζούνη για να τιμήσουμε τη μνήμη του.

Τα καλάθια του αγώνα Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας για την Α2 γυναικών και δηλώσεις του Σίμου Συρόπουλου και της Βαϊας Καρακούλα μετά το τέλος του

Δείτε το παιχνίδι ΑΣ Καστοριάς-Αστέρας Καβάλας για τα προκριματικά Βορρά του Πανελληνίου εφήβων

Ακόμη πιο κοντά στην άνοδο οι Δημοσιογράφοι-Επικράτησαν στο ντέρμπι της αγωνιστικής για την Β΄ κατηγορία του πρωταθλήματος του ΕΚΘ

Μεγάλη νίκη σημείωσαν οι Δημοσιογράφοι, αυτή τη φορά στο ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής απέναντι στους Mazars με 60-49, σε ένα παιχνίδι της Β΄ Κατηγορίας του Εργατοϋπαλληλικού Πρωταθλήματος.

Δείτε το παιχνίδι Φάρος Κερατσινίου-Αρης Πετρούπολης για την Α2 γυναικών και την παρακάμερα με τους πανηγυρισμούς των γηπεδούχων για την άνοδο

Δείτε ολόκληρο το παιχνίδι ΠΟΜ Νέων Μουδανίων-ΑΣ Καστοριάς για τα προκριματικά Βορρά του Πανελληνίου εφήβων

Σημαντική επιτυχία της «Νόμος» στο πρωτάθλημα του ΕΚΘ

Με μεγάλο ενδιαφέρον συνεχίζεται το εργασιακό πρωτάθλημα του ΕΚΘ για την ανάδειξη του φετινού πρωταθλητή. Σπουδαία νίκη πέτυχε χθες το απόγευμα στο γήπεδο της Ευκαρπίας η ομάδα των δικηγόρων «Νόμος» επί του ΟΑΣΘ με σκορ 55-51.

Δείτε τις δηλώσεις Παπαδιονυσίου, Τσιαμπαλή, Δημητριάδη και Γιασσάρη μετά το τέλος του αγώνα Χαρίλαος Τρικούπης-Ερμής Αγίας για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Το κατά Ιωάννη Φωτιάδη Buzzer Beater-Δείτε το βίντεο

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Η Α΄ ανδρών ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Προβάδισμα πρόκρισης για το παιδικό του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Νίκη στο Πανόραμα για τους παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς που επικράτησαν με 60-64 του ΑΣ στο πρώτο παιχνίδι για την φάση των «12» του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

«Ανατροπή» στην επανάληψη για τον Μέγα Αλέξανδρο Ηλιούπολης

Δίκαιη επικράτηση του Μεγάλου Αλέξανδρου Ηλιούπολης στο ντέρμπι με τα Μετέωρα με 76-60. Ο αγώνας ήταν πολύ δυνατός σε όλη τη διάρκειά του. Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν πιο ψυχωμένοι και συγκεντρωμένοι στις απαιτήσεις του παιχνιδιού και επέβαλλαν το δικό τους ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο.

Δείτε το παιχνίδι Αστέρας Καβάλας-Πιερικός Αρχέλαος για τα προκριματικά εφήβων Βορρά

Νίκη για την Αναγέννηση Φλόγα Πολίχνης

Το τμήμα ανδρών της Αναγέννησης Φλόγας Πολίχνης νίκησε τον Θερμαϊκό με 65-57. Μία νίκη που προβλημάτισε όλους, γιατί ενώ κέρδισαν τον πρώτο και τον τέταρτο της βαθμολογίας αποχαιρετούν την κατηγορία.

«Ανέβασε στροφές» στην επανάληψη ο ΑΣΚ Λαγκαδά

Καλύτερος στην επανάληψη ο ΑΣΚ Λαγκαδά επικράτησε του Ατλαντα με 69-60 για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.